Jak dobrać odpowiedni kolor podkładu ???
Tak naprawdę jest to bardzo łatwe, a wydaje się bardzo trudne :)
Zamieszczono 7 lat temu przez Anna Bułkowska.
Może zaczniemy od tego co to znaczy odpowiednio dobrany podkład?
Po pierwsze to podkład, który ma odpowiednią konsystencję, odpowiednią to znaczy taką, która jest dostosowana do stanu naszej skóry. Po szczegóły odsyłam tutaj KLIK.
Po drugie taki podkład ma odpowiedni odcień czyli jest prawie identyczny z odcieniem skóry twarzy.
Jeśli mamy już wybraną konsystencję i markę podkładu, udajemy się do sklepu- bez makijażu- no wystarczy bez podkładu.
Zaczynamy od testowania podkładu na dłoni, po to aby rozpoznać odcienie, proponuję aby wybrać trzy odcienie, które podejrzewamy, że będą współgrały z odcieniem naszej skóry, jeśli nie potrafimy dopasować „na oko" można przyłożyć dłoń do twarzy i w lustrze popatrzyć, która z propozycji jest najbardziej zbliżona. Gdy już wybierzemy trzech faworytów należy nałożyć sobie odrobinę każdego z nich w okolicach żuchwy i rozetrzeć, dokładnie tak jak krem.
Dlaczego okolice żuchwy? Skóra twarzy ma niejednolity kolor, najczęściej w okolicach żuchwy skóra jest jasna, bez przebarwień. Rozsmarowujemy podkład i ten, który najbardziej stapia się z naszym kolorem skóry będzie tym idealnym. I teraz najciekawsza część :) Aby sprawdzić czy jest idealny musimy spojrzeć na podkład świetle dziennym, a więc musimy wyjść ze sklepu, posiadać lusterko i sprawdzić podkłady w świetle naturalnym. Ten, który najbardziej stapia się z naszym kolorem skóry będzie zwycięzcą.
Pewnie dla wielu z Was, które spróbują „mojej" metody po nałożeniu podkładu na całą twarz, będzie się wydawało, że odcień jest za jasny. Niestety większość z Pań ma tendencję do wybierania zbyt ciemnych podkładów a te postarzają i gdy macie wątpliwości czy wybrać kolor jaśniejszy czy ciemniejszy, zawsze postawcie na jaśniejszy. Jest jeszcze jeden argument, który za tym przemawia, zazwyczaj skóra szyi jest dużo jaśniejsza od skóry twarzy i wybierając podkład jaśniejszy wyrównujemy tę granicę.
Pewnie chciałybyście zapytać czym nakładać podkład? Jestem zwolenniczką nakładania podkładu palcami lub gąbką/ beauty blenderem, wg mnie te metody dają najbardziej naturalne krycie.
Podkład zaczynamy od nakładania na czoło, nos, broda, policzki, unikamy nakładania podkładu pod oczami, na powiekach, pod łukiem brwiowym, to miejsce na rozświetlacze/korektory a o tym już w następnym odcinku.
Oczywiście aby podkład trzymał się cały dzień na twarzy musimy go przypudrować najlepiej sypkim pudrem transparentnym.